Regulamin

Regulamin pobytu w Agroturystyce
Stanica nad Ponikiem

1. Doba hotelowa trwa od godz. 15.00 w dniu przyjazdu do godziny 11.00 w dniu wyjazdu.
2. Istnieje możliwość zakwaterowania się przed godziną 15.00 po wcześniejszym ustaleniu tego faktu z Wynajmującym.
3. Stanica nad Ponikiem przyjmuje gości do godziny 22.00 w dzień przyjazdu.
4. Na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów. Palenie tytoniu możliwe jest w wyznaczonych miejscach na zewnątrz obiektu.
5. Dokonanie rezerwacji wymaga wpłaty zadatku w kwocie 30% ceny pobytu, lub kwoty ustalonej z gospodarzem. Odpowiednią kwotę zadatku należy wpłacić na podany rachunek bankowy, w ciągu 7 dni od momentu otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Brak wpłaty spowodowany będzie anulowaniem rezerwacji pobytu.
6. W przypadku anulowania rezerwacji wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi. W momencie odwołania pobytu w dniu przyjazdu, Gość zobowiązany jest do zapłaty 100% ustalonej kwoty za pobyt.
W wyjątkowych przypadkach, gdy nie jest możliwe zrealizowanie pobytu w wyznaczonym terminie (obostrzenia związane z pandemią Covid-19), istnieje możliwość przesunięcia zadatku na inny termin. Wpłaconą kwotę można wykorzystać w czasie 12. miesięcy od daty wpłacenia zadatku.
7. Z uwagi na ograniczoną ilość łóżeczek dla niemowlaków (3 szt.), udostępnione zostaną po wcześniejszej rezerwacji.
8. Możliwe formy płatności za pobyt to gotówka, przelew bankowy (zaksięgowanie kwoty przed rozpoczęciem pobytu) lub poprzez POLSKI BON TURYSTYCZNY. Płatność należy uiścić najpóźniej w dniu przyjazdu.
9.  Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00 do godziny 7:00. Cisza nocna nie obowiązuje w przypadku wynajęcia całego obiektu.
10. W okresie wakacji, ferii zimowych, długich weekendów oraz świąt obowiązują oferty pakietowe.
11. Śniadania w formie bufetu wydawane są między godziną 8:30 a 10:30.
12. Obiadokolacja podawana jest o godzinie 17:00.
13. Gość zobowiązany jest do korzystania z powierzonego mu miejsca w sposób zgodny z jego przeznaczeniem, a wszelkie udostępnione przedmioty oraz przestrzenie pozostawić w stanie nienaruszonym.
14. O wszelkich uszkodzeniach i zastanych brakach oraz usterkach powstałych w czasie pobytu, Gość powinien niezwłocznie poinformować Wynajmującego. Za usterki powstałe z winy Gościa oraz osób znajdujących się pod Jego opieką, będzie pobierana adekwatna rekompensata pieniężna. Pokój należy zdać w takim układzie, jaki został przekazany Gościom. Nie jest możliwe przenoszenie mebli między pokojami.
15. Goście Stanicy nad Ponikiem ponoszą odpowiedzialność za powierzone im klucze. W przypadku zagubienia klucza Gość uiszcza opłatę w wysokości 30 zł.
16. Na terenie obiektu działa bezpłatna, zabezpieczona hasłem sieć WI-FI. Hasło do sieci Wi-Fi znajduje się na drzwiach w pokoju.
17. Zwierzęta domowe mogą przebywać na kwaterze po wcześniejszym uzgodnieniu. Zwierzęta nie mogą być pozostawione same na dłuższy czas zamknięte w pokoju. Zwierzęta nie mogą być wprowadzane na salę/stołówkę.
18. Dla Gości Stanicy nad Ponikiem dostępny jest bezpłatny monitorowany parking znajdujący się na terenie gospodarstwa.
19. Osobom pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, zachowującym się agresywnie oraz nieprzestrzegającym niniejszego regulaminu – gospodarze mają prawo wymówić pokój (nakazać opuszczenie Gospodarstwa) w trybie natychmiastowym, bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat.
20. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie Gości.
21. Aneks kuchenny znajdujący się na pierwszym piętrze jest dostępny dla gości bezpłatnie.
22. Liczba osób przebywająca w apartamencie lub pokoju jest ograniczona do liczby zgłoszonej przy rezerwacji. Jeśli liczba osób jest większa niż podana przy rezerwacji, Wynajmujący ma prawo zażądać dodatkowej opłaty.
23. Przedmioty pozostawione przez Gości przechowywane są przez 7 dni od dnia wyjazdu. Ewentualny koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Gość. Po upływie wyznaczonego terminu, w przypadku braku zgłoszenia – przedmioty ulegają utylizacji.

24. W pokojach gościnnych panuje całkowity zakaz palenia otwartego ognia/tytoniu/kadzidełek/e-papierosów. Pod karą obciążenia za dearomatyzacje w/w pomieszczeń.